top of page

Fleadh Results - Sunday, April 30th

1A Fidil / Fiddle (Faoi 12)

1st Rachel Ní Cheallaigh, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

2nd Ódhran Mac Carthaigh, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

rec Clara Ní Bhriain, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

1B Fidil / Fiddle (12-15)

1st Bláithín Ní Chondubh, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

2nd Sorcha Ní Cheallaigh, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

rec Eabha Ni Dhraighneain, CCÉ, Sráid a' Mhuilinn, Corcaigh, IE

1C Fidil / Fiddle (15-18)

1st Emma Ní Cheallaigh, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

2nd Meadhbh Ní Chathasaigh, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

rec John Munday, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

1D Fidil / Fiddle (O18)

1st Cillian Ó Cathasaigh, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

2nd Aishling Breathnach, CCÉ, Dúglas, Corcaigh, IE

rec Teresa-Maria O'Shea, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

2A Bosca Ceoil / Button Accordion (Faoi 12)

1st Liam Ó Catháin, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

2nd Artúr Ó Toráin, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

3rd Jack O' Driscoll, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

2B Bosca Ceoil / Button Accordion (12-15)

1st Oisín Ó Conchúir, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

2nd Jason O Braoin, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

3rd Cillian Mac Domhnaill, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

2C Bosca Ceoil / Button Accordion (15-18)

1st Amhlaoibh Ó Síocháin Ó Beoláin, CCÉ, Ballyduff/Ballinvella/Ballysaggart, Port Lairge, IE

2nd Lucas Ó Crualaoich, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

3rd Joseph Collins, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

2D Bosca Ceoil / Button Accordion (O18)

1st Art Ó Mearáin, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

2nd John O’Riordan, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

3A Feadóg Mhór / Flute (Faoi 12)

1st Saoirse Ní Chinnfhaolaidh, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

2nd Seosamh Ó Coistealbha, CCÉ, Chloch na gCoillte, Corcaigh, IE

rec Zara Ní Liatháin, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

3B Feadóg Mhór / Flute (12-15)

1st Oisín Ó Conchúir, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

2nd Katy O' Donovan, CCÉ, Chloch na gCoillte, Corcaigh, IE

rec Sarah Teape, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

3C Feadóg Mhór / Flute (15-18)

1st Aine Teape, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

2nd John Munday, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

rec Ciara Dullea, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

3D Feadóg Mhór / Flute (O18)

1st Alice Collins, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

2nd Katelyn French, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh, IE

4A Feadóg / Whistle (Faoi 12)

1st Zara Ní Liatháin, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

2nd Seamus Ó Liatháin, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

rec Ciara Ni Liathain, CCÉ, Sráid a' Mhuilinn, Corcaigh, IE

4B Feadóg / Whistle (12-15)

1st Eabha Ní Mhurchú, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

2nd Fionn Ó Murchú, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

rec Alannah Clancy McGing, CCÉ, Dúglas, Corcaigh, IE

4C Feadóg / Whistle (15-18)

1st Ellen De Búrca, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh, IE

2nd Róisín Ní Mhurchú, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

rec Muireann Ní Chonchúir, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

4D Feadóg / Whistle (O18)

1st Éimhear Ní Fhlannabhra, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimnigh, IE

2nd Lúc Ó Gealgáin, Bawnard Cottage, Bawnard West, Midleton, Co Cork, Corcaigh, IE

rec Gormfhlaith Ní Shíocháin Ní Bheoláin, CCÉ, Ballyduff/Ballinvella/Ballysaggart, Port Lairge, IE

5A Cairdín Pianó / Piano Accordion (Faoi 12)

1st Eilís Seymour, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

2nd Laura Mac Sweeney, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

5B Cairdín Pianó / Piano Accordion (12-15)

1st Eoin Mac Uidir, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

2nd Daniel O' Mahony, CCÉ, Chloch na gCoillte, Corcaigh, IE


5C Cairdín Pianó / Piano Accordion (15-18)

1st Ciarán Mac an Bháird, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

5D Cairdín Pianó / Piano Accordion (O18)

1st Tomás O'Maolómhair, CCÉ, Chloch na gCoillte, Corcaigh, IE

2nd Derry O Donovan, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

3rd Anna O Keefe, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh, IE

6A Consairtín / Concertina (Faoi 12)

1st Eila Ní Néill, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

2nd Hannah Ni Thuama, CCÉ, Sráid a' Mhuilinn, Corcaigh, IE

rec Lily Barrett, Baile Núis, Corcaigh, IE

6B Consairtín / Concertina (12-15)

1st Eabha Ní Mhurchú, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

2nd Shauna Ní Chinnfhaolaidh, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

rec Roisín Nic an Bháird, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

6C Consairtín / Concertina (15-18)

1st Aoife Dullea, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

2nd Lucy Teape, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

rec Sean Ahern, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

6D Consairtín / Concertina (O18)

1st Éimhear Ní Fhlannabhra, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimnigh, IE

2nd Cormac Ó hAnluain, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

rec Caitríona Curtin, CCÉ, Dúglas, Corcaigh, IE

7A Píb Uilleann / Uilleann Pipes (Faoi 12)

1st Fionán Mac an Bháird, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

2nd Paddy Bourke, CCÉ, Sráid a' Mhuilinn, Corcaigh, IE

rec Charlie Forde, CCÉ, Sráid a' Mhuilinn, Corcaigh, IE

7B Píb Uilleann / Uilleann Pipes (12-15)

1st Caitlin Ní Cruadhlaoich, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

2nd Daniel Bourke, CCÉ, Sráid a' Mhuilinn, Corcaigh, IE

7C Píb Uilleann / Uilleann Pipes (15-18)

1st Fearghus Walsh, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

2nd Muireann Ní Chonchúir, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

7D Píb Uilleann / Uilleann Pipes (O18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________


8A Cruit / Irish Harp (Faoi 12)

1st Melanie O'Keefe, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

2nd Fionán Mac an Bháird, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

rec Eilís Seymour, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

8B Cruit / Irish Harp (12-15)

1st Muireann Ní hAnluain, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

2nd Blaithín Ní Choileáin, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

rec Sarah Teape, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

8C Cruit / Irish Harp (15-18)

1st Lucy Teape, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

2nd Kellianne French, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh, IE

rec Ciarán Mac an Bháird, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

8D Cruit / Irish Harp (O18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

9A Orgán Béil / Mouth Organ (Faoi 12)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

9B Orgán Béil / Mouth Organ (12-15)

1st Tadhg Ó Catháin, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

9C Orgán Béil / Mouth Organ (15-18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

9D Orgán Béil / Mouth Organ (O18)

1st Paul Gascoigne, Ahilnane, Ballineen, Co Cork, Corcaigh, IE

2nd John Lyons, CCÉ, Aghinagh, Chorcaigh, IE

10A Bainseó / Banjo (Faoi 12)

1st Fionán Mac an Bháird, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

2nd Saoirse Enright, CCÉ, Uí Mac Choille, Corcaigh, IE

rec Clodagh Kearney, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

10B Bainseó / Banjo (12-15)

1st Ronán Ó hEidhin, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

2nd Darragh O' Mathúna, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

rec Colm Dullea, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

10C Bainseó / Banjo (15-18)

1st Rian Mac Carthaigh, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

2nd Criotstóir Ó Broin, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

rec Ciara Ní Bhrollacháin, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

10D Bainseó / Banjo (O18)

1st Saoirse Connolly, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh, IE

2nd Diarmuid Mac an Bháird, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

rec Tomás Ó Cadhlaigh, Béal na Bláth, Co Chorcaí, Corcaigh, IE

11A Maindilín / Mandolin (Faoi 12)

1st Fionán Mac an Bháird, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

2nd Saoirse Enright, CCÉ, Uí Mac Choille, Corcaigh, IE

rec Jane Ní Mhuirithe, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

11B Maindilín / Mandolin (12-15)

1st Darragh O' Mathúna, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

2nd Ronán ó hEidhin, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

rec Colm Dullea, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

11C Maindilín / Mandolin (15-18)

1st Rian Mac Carthaigh, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

2nd Aoibheann Ní Dhriscoll, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

rec Cathal McCarthy, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

11D Maindilín / Mandolin (O18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

12A Pianó / Piano (Faoi 12)

1st Kevin Zheng, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh, IE

2nd Lucy Ni Shuilleabhain, CCÉ, Sráid a' Mhuilinn, Corcaigh, IE

rec Eoghan O'Mathúna, CCÉ, Chloch na gCoillte, Corcaigh, IE

12B Pianó / Piano (12-15)

1st Ciara Nic Amhlaoibh, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

2nd Meabh Ni Chathasaigh, CCÉ, Sráid a' Mhuilinn, Corcaigh, IE

rec Chloe McCarthy, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh, IE

12C Pianó / Piano (15-18)

1st Emer McCarthy, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh, IE

2nd Méabh Ní Bhrollacháin, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

3rd Ciara Ní Chonghaile, CCÉ, Chloch na gCoillte, Corcaigh, IE

12D Pianó / Piano (O18)

1st Aodhagán Ó Riordáin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh, IE

2nd Anna O Keefe, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh, IE

13A Mileoidean / Melodeon (Faoi 12)

1st Liam Ó Catháin, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

13B Mileoidean / Melodeon (12-15)

1st Oisín Ó Conchúir, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

13C Mileoidean / Melodeon (15-18)

1st Amhlaoibh Ó Síocháin Ó Beoláin, CCÉ, Ballyduff/Ballinvella/Ballysaggart, Port Lairge, IE

13D Mileoidean / Melodeon (O18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

14A Rogha Gléas / Miscellaneous (Faoi 12)

1st Fionán Mac an Bháird, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

14B Rogha Gléas / Miscellaneous (12-15)

1st Oisín Ó Conchúir, CCÉ, Chronáin, Corcaigh

2nd Ronán ó hEidhin, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

rec Darragh O' Mathúna, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

14C Rogha Gléas / Miscellaneous (15-18)

1st Muireann Ní Chonchúir, CCÉ, Chronáin, Corcaigh

2nd Ciara Ní Bhrollacháin, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

3rd Senan Barry-Smith, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

14D Rogha Gléas / Miscellaneous (O18)

1st Aishling Breathnach, CCÉ, Dúglas, Corcaigh, IE

2nd Fionn Ó hAnluain, CCÉ, Chronáin, Corcaigh

15A Tionlacan / Accompaniment (Faoi 12)

1st Ciara Ní Cheilleachair, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

2nd Eoghan O'Mathúna, CCÉ, Chloch na gCoillte, Corcaigh, IE

rec Sinead Ní Brollacháin, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh,

15B Tionlacan / Accompaniment (12-15)

1st Luisne Déiseach, CCÉ, Chloch na gCoillte, Corcaigh, IE

2nd Tadhg Ó Drisceoil, CCÉ, Aghinagh, Chorcaigh, IE

rec Ciara Nic Amhlaoibh, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

15C Tionlacan / Accompaniment (15-18)

1st Rian Mac Carthaigh, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

2nd Emer McCarthy, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh, IE

rec Eibhlín Ní Chroinín, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

15D Tionlacan / Accompaniment (O18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

16A Bodhrán (Faoi 12)

1st Andy Ó Tuama, CCÉ, Chloch na gCoillte, Corcaigh, IE

2nd Odhran Ó Scolaigh, CCÉ, Chloch na gCoillte, Corcaigh, IE

rec Seán O Muirthuile, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

16B Bodhrán (12-15)

1st Kevin Duffy, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh, IE

2nd Matthew Draper, CCÉ, Chloch na gCoillte, Corcaigh, IE

rec Donncha Ó Conchúir, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

16C Bodhrán (15-18)

1st Aoibheann Ní Dhrisceoll, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

2nd Rian Mac Carthaigh, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

rec Meadhbh Ní Chathasaigh, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

16D Bodhrán (O18)

1st Dónail Ó Cochlain, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh, IE

17A Drumaí Céilí / Céilí Drums (Faoi 12)

1st Odhran Ó Scolaigh, CCÉ, Chloch na gCoillte, Corcaigh, IE

2nd Séan O Muirthuile, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

rec Ross Collins, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

17B Drumaí Céilí / Céilí Drums (12-15)

1st Colm Dullea, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

2nd Kevin Duffy, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh, IE

rec Cian Collins, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

17C Drumaí Céilí / Céilí Drums (15-18)

1st Rian Mac Carthaigh, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

2nd Seán Ó Deiseach, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

rec Aoibheann Ní Dhrisceoll, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

17D Drumaí Céilí / Céilí Drums (O18)

1st Ciarán French, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh, IE

18A Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (Faoi 12)

1st Kevin Zheng, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh, IE

2nd Rachel Ní Cheallaigh, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

rec Eibhlín Máire Ní Dheargáin, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

18B Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (12-15)

1st Sorcha Ní Cheallaigh, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

2nd Eabha Ni Dhraigheain, CCÉ, Sráid a' Mhuilinn, Corcaigh, IE

rec Blaithín Ní Choileáin, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

18C Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (15-18)

1st Meadhbh Ní Chathasaigh, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

2nd Emma Ní Cheallaigh, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

rec Eimear Ní Chéilleachair, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

18D Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (O18)

1st Cillian Ó Cathasaigh, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

19A Foinn Mhalla, Píb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (Faoi 12)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

19B Foinn Mhalla, Píb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (12-15)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

19C Foinn Mhalla, Píb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (15-18)

1st Muireann Ní Chonchúir, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

19D Foinn Mhalla, Píb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (O18)

1st Naoise Ó Mearáin, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

20A Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (Faoi 12)

1st Seosamh Ó Coistealbha, CCÉ, Chloch na gCoillte, Corcaigh, IE

2nd Zara Ní Liatháin, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

20B Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (12-15)

1st Oisín Ó Conchúir, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

2nd Katy O' Donovan, CCÉ, Chloch na gCoillte, Corcaigh, IE

rec Sarah Teape, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

20C Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (15-18)

1st Muireann Ní Chonchúir, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

2nd Ciara Dullea, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

rec Aine Teape, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

20D Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (O18)

1st Orlagh O'Mahony, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

2nd Lúc Ó Gealgáin, Bawnard Cottage, Bawnard West, Midleton, Co Cork, Corcaigh, IE

rec Katelyn French, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh, IE

21A Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (Faoi 12)

1st Ciara Connolly, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh, IE

2nd Muireann Ni Liathain, CCÉ, Sráid a' Mhuilinn, Corcaigh, IE

rec Ciara Ni Liathain, CCÉ, Sráid a' Mhuilinn, Corcaigh, IE

21B Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (12-15)

1st Eabha Ní Mhurchú, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

2nd Eabha Ni Dhraigheain, CCÉ, Sráid a' Mhuilinn, Corcaigh, IE

rec Finín Ó Conaill, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh, IE

21C Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (15-18)

1st Hannah Mai Canty, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

2nd Conchur O Liathain, CCÉ, Sráid a' Mhuilinn, Corcaigh, IE

rec Gráinne Ní Mhurchú, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

21D Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (O18)

1st Gormfhlaith Ní Shíocháin Ní Bheoláin, CCÉ, Ballyduff/Ballinvella/Ballysaggart, Port Lairge,

2nd Lúc Ó Gealgáin, Bawnard Cottage, Bawnard West, Midleton, Co Cork, Corcaigh, IE

rec Caitríona Curtin, CCÉ, Dúglas, Corcaigh, IE

22A Foinn Mhalla, Cruit / Harp Slow Airs (Faoi 12)

1st Eilís Seymour, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

2nd Fionán Mac an Bháird, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

3rd Kate O'Connell, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

22B Foinn Mhalla, Cruit / Harp Slow Airs (12-15)

1st Sarah Teape, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

2nd Roisín Nic an Bháird, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

rec Blaithín Ní Choileáin, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

22C Foinn Mhalla, Cruit / Harp Slow Airs (15-18)

1st Lucy Teape, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

2nd Kellianne French, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh, IE

3rd Niamh O Driscoll, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh, IE

22D Foinn Mhalla, Cruit / Harp Slow Airs (O18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

23A Ceol Beirte / Duets (Faoi 12)

1st Seosamh Ó Coistealbha, Eoghan O'Mathúna, CCÉ, Chloch na gCoillte, Corcaigh, IE

2nd Eilís Seymour, Fionán Mac an Bháird, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

rec Olivia Ní Thórain, Artúr Ó Toráin, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

23B Ceol Beirte / Duets (12-15)

1st Sorcha Ní Cheallaigh, Ronán ó hEidhin, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

2nd Blaithín Ní Choileáin, Caitlin Ní Cruadhlaoich, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

rec Mahilet Ní Laoghaire, Muireann Ní hAnluain, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

23C Ceol Beirte / Duets (15-18)

1st Róisín Ní Mhurchú, Meadhbh Ní Chathasaigh, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

2nd John Munday, Rian Mac Cárthaigh, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

rec Sean Ahern, Fearghus Walsh, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

23D Ceol Beirte / Duets (O18)

1st Alice Collins, Alana Ní Riordáin, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

2nd Cillian Ó Cathasaigh, Art Ó Mearáin, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

rec Saoirse Connolly, Davina Connolly, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh, IE

24A Ceol Trír / Trios (Faoi 12)

1st Róisín Ní Dhraighneáin, Eloise Ní Mhurchú, Melanie O'Keefe, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

2nd Muireann Ní Shuilleabháin, Lily Ní Bhairéad, Sean Ó Mhuirthuile, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

rec Saoirse Ní Chinnfhaolaidh, Clara Ni Bhrián, Eila Ní Neill, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

24B Ceol Trír / Trios (12-15)

1st Bláithín Ní Chondubh, Eabha Ní Mhurchú, Fiona Ní Cheilleachair, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

2nd Concobhar Ó Murchú, Clodagh Ní Dhrisceoil, Colm Dullea, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

rec Mahilet Ní Laoghaire, Muireann Ní hAnluain, Fionn Ó Murchú, CCÉ, Chronáin, Corcaigh,

24C Ceol Trír / Trios (15-18)

1st Aine Teape, Lucy Teape, Rian Mac Cárthaigh, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

2nd Darragh O' Mathúna, Aoibheann Ní Drisceoil, Aoife Dullea, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

rec John Munday, Sean Ahern, Fearghus Walsh, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

24D Ceol Trír / Trios (O18)

1st Cillian Ó Cathasaigh, Róisín Ní Mhurchú, Meadhbh Ní Chathasaigh, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

25A Bannaí Céilí / Céilí Band (Faoi 12)

1st Crossfields, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

2nd Greenhill, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

rec Beal Átha an Spidéal, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

25B Bannaí Céilí / Céilí Band (12-15)

1st Crossfields, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

2nd Beal Átha an Spidéal, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

rec Greenhill, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

25C Bannaí Céilí / Céilí Band (15-18)

1st Crossfields, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

2nd Beal Átha an Spidéal, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

rec Greenhill, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

25D Bannaí Céilí / Céilí Band (O18)

1st The Drombeg Ceili Band, Leap, Corcaigh, IE

26A Grúpaí Ceoil (Faoi 12)

1st Cloch na gcoillte, CCÉ, Chloch na gCoillte, Corcaigh, IE

2nd Beal Átha an Spidéal, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

rec Ceoltóirí Mhúscraí - Cois Laoi, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

26B Grúpaí Ceoil (12-15)

1st Ceoltóirí Mhúscraí, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

2nd Beal Átha an Spidéal, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

rec Ceoltóirí Chronáin, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

26C Grúpaí Ceoil (15-18)

1st Baile Nuis, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

2nd Beal Átha an Spidéal, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

rec Cloch na gcoillte, CCÉ, Chloch na gCoillte, Corcaigh, IE

26D Grúpaí Ceoil (O18)

1st Ceoltóirí Mhúscraí, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

2nd Craobh na Dúglaise, CCÉ, Dúglas, Corcaigh, IE

31A Amhránaíocht ar an Sean Nós (Mná) / Irish Singing (Ladies) (Faoi 12)

1st Isabelle Ní Dhrisceoil, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh, IE

2nd Órla Ní Chonchúir, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

rec Aoife Ní Uidhir, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh, IE

31B Amhránaíocht ar an Sean Nós (Mná) / Irish Singing (Ladies) (12-15)

1st Isabel Murphy, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

2nd Caoimhe Piobart, CCÉ, Chloch na gCoillte, Corcaigh, IE

31C Amhránaíocht ar an Sean Nós (Mná) / Irish Singing (Ladies) (15-18)

1st Ellen De Búrca, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh, IE

2nd Orlaith Ní Loinsigh, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh, IE

rec Eimear Ní Shuibhne, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh, IE

31D Amhránaíocht ar an Sean Nós (Mná) / Irish Singing (Ladies) (O18)

1st Gormfhlaith Ní Shíocháin Ní Bheoláin, CCÉ, Ballyduff/Ballinvella/Ballysaggart, Port Lairge,

32A Amhránaíocht ar an Sean Nós (Fir) / Irish Singing (Men) (Faoi 12)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

32B Amhránaíocht ar an Sean Nós (Fir) / Irish Singing (Men) (12-15)

1st Seán Ó Suilleabháin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh, IE

2nd Finín Ó Conaill, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh, IE

32C Amhránaíocht ar an Sean Nós (Fir) / Irish Singing (Men) (15-18)

1st Amhlaoibh Ó Síocháin Ó Beoláin, CCÉ, Ballyduff/Ballinvella/Ballysaggart, Port Lairge, IE

2nd Donagh Ó Mainnín, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh, IE

32D Amhránaíocht ar an Sean Nós (Fir) / Irish Singing (Men) (O18)

1st Liam Ó Cinnéide, CCÉ, Dúglas, Corcaigh, IE

2nd Dónal Ó Cróinín, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

33A English Singing (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (Faoi 12)

1st Eliza Kotecka, Kanturk, Co Cork, Chorcaigh, IE

2nd Olivia Ní Thórain, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

rec Aisling Nic Amhlaoibh, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

33B English Singing (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (12-15)

1st Donna Ní Mhuineacháin, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

2nd Áine Connolly, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh, IE

rec Katy O' Donovan, CCÉ, Chloch na gCoillte, Corcaigh, IE

33C English Singing (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (15-18)

1st Éabha Ní Chearúil, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

2nd Cait Ni Shuilleabhain, CCÉ, Sráid a' Mhuilinn, Corcaigh, IE

rec Aoife Ní Riordáin, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

33D English Singing (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (O18)

1st Nóra Uí Bhrollacháin, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

2nd Cláir Ní Laighin, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

rec Córa Ní Mhuirthuile, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

34A English Singing (Men) / Amhráin Bhéarla (Fir) (Faoi 12)

1st Charlie Óg McCarthy, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh, IE

2nd Artúr Ó Toráin, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

34B English Singing (Men) / Amhráin Bhéarla (Fir) (12-15)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

34C English Singing (Men) / Amhráin Bhéarla (Fir) (15-18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

34D English Singing (Men) / Amhráin Bhéarla (Fir) (O18)

1st Michael Whyte, CCÉ, Dúglas, Corcaigh, IE

35A Feadaíl / Whistling (Faoi 12)

1st Máiréad Ní Cheallacháin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh, IE

35B Feadaíl / Whistling (12-15)

1st Miah O'Callaghan, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

35C Feadaíl / Whistling (15-18)

1st Kellianne French, CCÉ, An Sciobairín, Corcaigh, IE

2nd Maisie O'Callaghan, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

35D Feadaíl / Whistling (O18)

1st Vincent Crowley, Glenbanoo Bantry, Corcaigh, IE

36A Portaireacht / Lilting (Faoi 12)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

36B Portaireacht / Lilting (12-15)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

36C Portaireacht / Lilting (15-18)

1st Orlaith Ní Dheiseach, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

36D Portaireacht / Lilting (O18)

1st Vincent Crowley, Glenbanoo Bantry, Corcaigh, IE

37E Amhráin Nuacheaptha, Gaeilge / Newly Composed Songs in Irish (Aon Aois/Any Age)

1st Seán Ó Muimhneacháin (Aonach an Fhómhair), CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh, IE

2nd Eimear Ní Néill (Siar ar mo Rothar), CCÉ, Chloch na gCoillte, Corcaigh, IE


38E Newly Composed Songs in English / Amhráin Nuacheaptha, Béarla (Aon Aois/Any Age)

1st Seán Ó Muimhneacháin (The Bull of Macroom), CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh, IE

2nd Brendan O'Sullivan (The Ranties), CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

rec Muiris Mac Giolla Choda (Mom Said), CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

39E Píosaí Ceoil Nuacheaptha / Newly Composed Tunes (Aon Aois/Any Age)

1st Eabha Ní Mhurchú - Port na hUamhanna, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

2nd John Munday - Dance of the Wasp, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

rec Gráinne Ní Mhurchú - Nora's Hornpipe, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

49G Comhrá Gaeilge (Faoi 9)

Q Conall ó Dálaigh, CCÉ, Uí Mac Choille, Corcaigh, IE

Q Oran Ó Draighneáin, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

Q Luisne Ni Dhraigheain, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

Q Daithi Ó Draighneáin, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

49H Comhrá Gaeilge (9-11)

Q Áine Déiseach, CCÉ, Chloch na gCoillte, Corcaigh, IE

Q Michaela Ní Riordáin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh, IE

Q Sadhbh Ní Chondubh, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

Q Máiréad Ní Cheallacháin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh, IE

49I Comhrá Gaeilge (11-13)

Q Luisne Déiseach, CCÉ, Chloch na gCoillte, Corcaigh, IE

Q Naoise ó Dálaigh, CCÉ, Uí Mac Choille, Corcaigh, IE

Q Aisling Ní Cheallacháin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh, IE

Q Abbie Ní Scanláin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh, IE

Q Eloise Ní Mhurchú, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

49J Comhrá Gaeilge (13-15)

Q Finín Ó Conaill, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh, IE

Q Róisín Ní Nuanáin, CCÉ, Dúglas, Corcaigh, IE

Q Bréanainn ó Dálaigh, CCÉ, Uí Mac Choille, Corcaigh, IE

49K Comhrá Gaeilge (15-18)

1st John Munday, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

50A Storytelling (Faoi 12)

1st Sean Ó Buitiméir, CCÉ, Dúnmaonmhuí, Corcaigh, IE

2nd Liam Ó Catháin, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

3rd Aisling Ní Cheallacháin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh, IE

50B Storytelling (12-15)

1st Kelly Ann Ní Bhuitiméir, CCÉ, Dúnmaonmhuí, Corcaigh, IE

2nd Katy O' Donovan, CCÉ, Chloch na gCoillte, Corcaigh, IE

50C Storytelling (15-18)

1st Muiris Ó Buitiméir, CCÉ, Dúnmaonmhuí, Corcaigh, IE

50D Storytelling (O18)

1st Ristéard Béimis, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

2nd Seán Ó Muimhneacháin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh, IE

rec Brendan O'Sullivan, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

51A Scéalaíocht (Faoi 12)

1st Áine Déiseach, CCÉ, Chloch na gCoillte, Corcaigh, IE

2nd Aisling Ní Cheallacháin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh, IE

3rd Laoise Ní Chonchúir, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh, IE

51B Scéalaíocht (12-15)

1st Luisne Déiseach, CCÉ, Chloch na gCoillte, Corcaigh, IE

51C Scéalaíocht (15-18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

51D Scéalaíocht (O18)

1st Seán Ó Muimhneacháin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh, IE

2nd Brendan O'Sullivan, CCÉ, Cr Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, Corcaigh, IE

4G Feadóg / Whistle (Faoi 9)

1st Muirne Ní Choiléan, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh, IE

2nd Conall ó Dálaigh, CCÉ, Uí Mac Choille, Corcaigh, IE

3rd Seamus Ó Liatháin, CCÉ, Chronáin, Corcaigh, IE

39 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page